Podmínky hypotéky

Jaké jsou vlastně podmínky pro hypotéku 2017? Co se změnilo v nedávné době a co se chystá? Podívejte se na náš článek a zjistěte, jaké jsou podmínky pro hypotéku!

Podmínky hypoték 2017

Co se vlastně změnilo v nedávné době a co se chystá pro hypotéky 2018? Hlavní novinkou je v posledních měsících to, že pro hypotéku dnes potřebujete mnohem více vlastních peněz z vlastních zásob. Dnes již banky nenabízejí hypotéky se 100 % LTV, jak tomu bylo dříve, takže kdo nemá vlastní peníze, hypotéku pravděpodobně nedostane.

Každopádně i to je dnes řešitelná situace, a to za situace, že si můžete půjčit v rodině, jste na to dva, kdy jeden si vezme hypotéku a druhý spotřebitelský úvěr nebo nějakou půjčku, a nebo tehdy, kdy můžete oproti hypotéce zastavit ještě druhou nemovitost. V takovém případě Vám banka poskytne ráda hypotéku i bez dostatečných vlastních úspor.

Znáte podmínky hypoték 2017?

Asi nemusíme psát takové ty běžné podmínky hypotéky, třeba že Vám musí být 18 let a nesmíte být zapsáni v registru dlužníků, stejně jako musíte mít dostatečný a pravidelný příjem, ať již ze zaměstnání nebo z podnikání.

Nicméně to mluvíme jen o bankovních hypotékách, které mají přísnější podmínky. Pak jsou zde ještě nebankovní společnosti, jejichž podmínky hypoték jsou volnější a nabízejí alternativu i těm, kteří si na klasickou hypotéku u banky nesáhnou.

Podmínky bankovních hypoték

Ke známým podmínkám hypoték v bance patří hlavně dostatečný a pravidelný příjem, který můžete doložit. Dále mezi podmínky hypoték patří také to, že musíte mít dostatek vlastní hotovosti, jako o tom píšeme nahoře.

Další podmínka hypotéky je to, že Vaše zadlužení při hypotéce nepřesáhne desetinásobek Vašeho ročního čistého příjmu. Proto si jej spočítejte a zjistíte, jak zhruba vysokou hypotéku Vám banka schválí.

Stejně tak byste neměli být zadlužení co do množství kontokorentů nebo kreditních karet – ty Vám totiž mohou uškodit při schvalovacím procesu hypotečního úvěru.

Nebankovní hypotéky podmínky

Podmínky nebankovních hypoték jsou mnohem příjemnější, zpravidla jsou reálné i pro ty, kterým banka hypotéku neschválí, a to z nejrůznějších důvodů. Mezi nebankovními hypotékami existuje např. hypotéka bez registru, jež je vhodná pro takové, kteří mají záznam v registru dlužníků, třeba protože nespláceli dobře předchozí úvěry a půjčky, a nebo prostě proto, že zapomněli zaplatit jednou složenku za televizi nebo kabelovku.

Mimo to existuje také hypotéka bez dokládání příjmů, která nabízí přiznání hypotéky i těm, kteří nemohou nebo z nějakého důvodu nechtějí doložit své příjmy. S takovým přístupem totiž v bance neobstojí a u banky hypotéku nezískají. Ovšem hypotéka bez doložení příjmů je zcela reálnou variantou, a to u nebankovních společností. Podmínky hypotéky bez doložení příjmů jsou volné a zpravidla vyžadují zástavu nemovitosti.

Nejste si zcela jistí, zda splňujete podmínky hypoték 2017? Poraďte se rychle a zdarma s odborným hypotečním poradcem, ty ověřené najdete např. zde nebo zde.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s