Pět rad pro výběr hypotečního poradce

Odborný hypoteční poradce je podstatným faktorem při sjednávání hypotéky tak, aby vedla ke schválení hypotéky. Jak si tedy vybrat správného hypotečního poradce?

Je nezávislý

Správný hypoteční poradce Vám nebude vnucovat nijaké konkrétní nabídky hypoték nebo nabídky hypotečních bank. Jako hypoteční rádce by měl být skutečně nezávislý a také objektivní, protože je mu jasné, že co vyhovuje u hypotéky jednomu klientovi, nemusí tomu druhému a také, že když budete spokojení, rádi jej doporučíte zase dál.

Nechodí pozdě

Nechodit pozdě je nejednou ze známek slušného chování, ale mělo by být samozřejmé u spolehlivého a důvěryhodného hypotečního poradce. Tak, že hypoteční poradce chodí včas na schůzky s Vámi, Vám dává najevo, že mu na spolupráci s Vámi záleží a že si Vás jako klienta cení.

Zajímá se o Vás

Dobrý hypoteční poradce Vám nebude předkládat obecné rady a unifikované tipy pro hypotéku. Protože si moc dobře uvědomuje, že hypotéka je věc individuální, měl by se Vás na začátku hodně ptát na spoustu otázek a zjišťovat Vaše potřeby, finanční situaci nebo také záměr s bydlením financovaným hypotečním úvěrem.

Jeho rady jsou logické

S hypotečním poradcem jste se rozhodli spolupracovat, abyste se vyhnuli komplikacím a dělání chyb, které byste jinak bez rad odborníka mohli při procesu žádosti o hypotéku udělat. Proto rady a řešení, které Vám hypoteční poradce předkládá, by měly dávat smysl a měly by Vám být užitečné. Zároveň by Vám je měl předkládat srozumitelně a musí být schopný Vám je vysvětlit.

Je ochotný a přívětivý

S hypotečním poradcem, který je nepříjemný, arogantní nebo nevhodně chovající se, s klidným svědomím rychle spolupráci skončete a najděte si jného. Správný hypoteční poradce by totiž měl být ochotný a měl by s radostí reagovat na Vaše požadavky, hovory nebo emaily. Rád Vám vyjde vstříc ve Vašich požadavcích a zodpoví veškeré dotazy ohledně hypotéky, které Vás napadnou.

Kde najít správného hypotečního poradce?

Jednou z možností je využít hypotečního poradce z odborného týmu např. tohoto nebo tohoto srovnávače hypoték online, ty to totiž můžeme doporučit z vlastních zkušeností. Všichni tito hypoteční poradci splňují výše uvedené body a jsou tedy skvělým partnerem pro zařizování hypotéky. Kromě toho se pohybují po celé České republice a proto Vám můžeme doporučit toho nejbližšího!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s