Proč porovnávat hypotéky online?

Pokud zvažujete hypotéku pro koupi vlastní nemovitosti, určitě si chcete být jistí, že jste si zvolili tu nejvýhodnější – a to nejen s nejnižší úrokovou sazbou hypotéky, ale také s nejnižšími poplatky za sjednání a dalšími parametry. Ovšem hypoték a bank, které je poskytují, je na českém trhu veliké množství a není tedy snadné se v nich orientovat.

Existují hypotéky americké – neúčelové, hypotéky účelové, hypotéky pro dlužníky (tzv. hypotéky bez registru), bankovní hypotéky i nebankovní hypotéky. Jak si tedy vybrat tu nejvýhodnější?

Jak si vybrat nejvýhodnější hypotéku?

Jestli zvažujete koupi vlastního bydlení a jeho financování skrze hypoteční úvěr, určitě už jste slyšeli o pojmu „hypoteční kalkulačka“ nebo „hypoteční kalkulátor“ a o tom, že je vhodné si předem hypotéky porovnat, abyste zjistili, jaká je aktuální nabídka hypotečních úvěrů a který je z nich ten nejvýhodnější.

3 možnosti srovnání hypoték

Způsobů a možností, jak si můžete porovnat hypotéky, je několik.

Nenáročnějším (časově i finančně) a nejméně objektivním je obejít či telefonicky zkontaktovat všechny české poskytovatele hypoték a jejich podmínky, poplatky a úrokové sazby jednotlivých hypotečních úvěrů si zjistit osobně sami. Nicméně toto řešení je nejen finančně náročné (náklady na dopravu, ať již autem či MHD), ale hlavně na čas – domlouvání schůzek na pobočkách je zdlouhavé a každá Vám zabere cca 20-30 minut. Navíc toto srovnání hypoték není objektivní – banky Vám nemusí sdělit úplně všechno, něco si nechají pro sebe a nemusíte tak vždy získat ty nejvýhodnější podmínky, které můžete díky způsobu, který dále popisujeme jako poslední.

Druhou možností je použití kalkulačky hypoték online neboli hypoteční kalkulačky, která Vám vše rychle a snadno srovná přes internet. Veškeré požadované informace tedy zjistíte online a z pohodlí svého domova! Ušetříte tak nejen svůj čas, ale i peníze za dopravu do jednotlivých poboček hypotečních bank. Navíc některé hypoteční kalkulačky online nabízejí také bezplatné služby nezávislých hypotečních poradců a odborníků, kteří Vám rádi zodpoví Vaše dotazy, pomohou s výběrem hypotečního úvěru a když si to budete přát, všechno papírování ohledně hypotéky za Vás udělají.

Třetím a tedy posledním způsobem srovnání hypoték je sjednat si schůzku s hypotečním poradcem – tedy odborníkem v oboru – a to ideálně takovým, který je skutečně nezávislý a sdělí Vám objektivní informace o hypotékách. I když se mnoho lidí automaticky schůzce s hypotečním poradcem brání a mají pocit, že vše zvládnou sami, je to škoda. Ano, vše můžete zvládnout sami, ale proč se neporadit i s poradcem? Schůzka, konzultace a poradenství takovéhoto poradce jsou bezplatné a zcela zdarma. Můžete tak jen získat!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s