Americká hypotéka

Americká hypotéka patří mezi jedny z nejpopulárnějších úvěrových produktů všech bank, ale i nebankovních společností.

Americká hypotéka – co to je?

Americká hypotéka se od té klasické liší hlavně tím, že nemusíte dokládat její účel – je to tzv. neúčelová hypotéka. Půjčené peníze tedy můžete použít úplně libovolně a poskytovateli půjčky (bance ani nebankovní společnosti) o tom nemusíte říkat ani nijak papírově dokládat.

Jak neúčelová americká hypotéka funguje?

Americkou hypotéku neboli americký hypoteční úvěr poskytují zpravidla všechny banky, ale stejně tak je poskytují i nebankovní instituce, máte si tak rozhodně z čeho vybírat.

Už víte, že při americké hypotéce a žádosti o ní nemusíte dokládat účel jejich použití – nicméně k pořízení americké hypotéky potřebujete nemovitost, kterou oproti americké hypotéce zajistíte – jde tedy o úvěr se zástavou nemovitosti.

Jestliže o americkou hypotéku požádáte, banka či nebankovní společnost si nechá u odhadce nemovitostí udělat odhad aktuální tržní ceny Vaší nemovitosti, a na základě tohoto odhadu Vám pak žádanou částku půjčí. Nemůžete získat více, než jakou odhadní hodnotu má nemovitost.

Naopak, když si chcete půjčit menší sumu, než je odhadní cena nemovitosti, kterou ručíte, nemovitost bude oproti hypotéce zastavena celá a v případě, že splátky své americké hypotéky nebudete schopni dlouhodobě splácet, propadne poskytovateli hypotéky celá zastavená nemovitost a bude vydražena k prodeji.

Z částky za vydraženou (prodanou) nemovitosti pak bude uhrazena nedoplacená část americké hypotéky a Vám bude vrácen zbytek – toto řešení je pro Vás velmi nevýhodné, takže raději doporučujeme vždy měsíční splátky splácet a již předem si je nastavit tak vysoké, abyste na ně vždy z měsíčního rozpočtu měli.

Úrokové sazby americké hypotéky

Skvělou vlastností amerických neúčelových hypoték je to, že má zpravidla mnohem nižší úrokovou sazbu než klasické spotřebitelské úvěry. Je to hlavně proto, že za americkou hypotéku ručíte nemovitostí, zatímco za spotřebitelský úvěr ne. Poskytovatel půjčky má tak pokryto riziko ztráty svých půjčených peněz, takže se nemusí bát, že o ně přijde a díky tomu Vám může nabídnout úrokovou sazbu za výhodných podmínek.

Výhody americké hypotéky

Americká hypotéka má veliké výhody, jestliže nepotřebujete klasickou hypotéku na koupi nemovitosti, ale zároveň potřebujete vyšší obnos peněz. Velkou výhodou americké hypotéky je tedy, že půjčené peníze můžete využít na cokoliv, a to bez doložení účelu bance, nemusíte tak nikomu říkat, na co půjčené peníze použijete.

Zároveň je příjemné, že americké hypotéky mají oproti spotřebitelským úvěrům výhodnější úrok. No a v neposlední řadě je zde možnost mimořádných splátek, a to bez jakýchkoliv sankcí či poplatků, tedy pokud si to u své hypotéky sjednáte – není to pravidlem.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s