Hypotéka bez registru

Co je registr dlužníků a jak se do něj dostanete? Dnes to není nijak těžké a stává se to čím dál více lidem. Bohužel se to může stát každému – dostat se do registru dlužníků je otázkou chvíle nepozornosti, stačí se s jednou složenkou za telefon dostat do prodlení a už jste tam.

Bohužel existují lidé, kteří se dostali do těžké finanční situace (ať už svým nerozumným chováním nebo ne svou vinou – např. nemocí nebo rozvodem) a nejsou schopni své stávající závazky (např. úvěry, složenky apod.) pravidelně a v termínu splácet. V takovém případě netrvá dlouho a jejich jméno se v registru dlužníku ocitne raz dva.

Nicméně nejen výše uvedeným způsobem se člověk může do registru dlužníku dostat. Stane se to klidně, i když má člověk stálý a pravidelný příjem, nikde nemá půjčky a přesto se v registru ocitne. Např. díky zapomenutí úhrady složenky za telefon, či platby vyúčtování za pojištění auta, za kabelovou televizi a podobně.

Jestli Vás někdo nahlásí jako dlužníka a Vy se tak v registru ocitnete, ani sami nemusíte vědět, protože Vám to nikdo neoznámí. Instituce a lidé, kterým dlužíte, nemají vůči Vám oznamovací povinnost o tom, že Vás do registru zařazují.

Jak zjistit, zda jste v registru dlužníků?

Na webu nejznámějšího registru dlužníků si můžete za malý poplatek zjistit, zda jste v registru dlužníků, případně jak dlouho už v něm jste a za co – tedy kvůli jakým dluhům a nedoplatkům.

Před žádostí o půjčku nebo hypotéku v bance si tedy rozhodně registr dlužníků a své jméno v něm překontrolujte, aby rovnou nedošlo k zamítnutí hypotéky, banka totiž nikdy nepůjčí tomu, kdo má v registru dlužníků záznam.

Hypotéka pro dlužníky?

Jestliže máte záznam v registru dlužníků, bankovní hypotéku vůbec nezvažujte. Banky zásadně neposkytují peníze nikomu, kdo je v registru dlužníků uveden, představuje pro ně příliš velké riziko a nezkoumají, zda se do registru dostal ze závažných nebo méně závažných důvodů. Před žádostí o hypotéku v bance tak musíte všechny své závazky uhradit, počkat, než dojde k vymazání Vašeho jména v registru dlužníků a teprve tehdy máte hypotéku v bance šanci, že Vám ji v bance schválí.

Ovšem jestli teď nejste schopní splatit všechny své závazky tak, aby došlo k vymazání Vašeho jména z registru, ale aktuálně přesto hypoteční úvěr potřebujete, je tady možnost tzv. hypotéky bez registru. To je hypotéka, při které není podstatné, zda jste v registru dlužníků uvedení, či jaká je Vaše finanční situace.

Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru je bezvadným způsobem, jak financovat své bydlení, pokud Vám banka s hypotékou nepomůže, třeba právě kvůli jménu uvedenému v registru dlužníků. Jde o hypotéku od nebankovní společnosti. Těch, které hypotéku bez registru poskytují, je na našem trhu dost, takže si můžete vybrat tu nejvýhodnější pro svou situaci.

Když budete žádat o hypotéku bez registru, nikdo u poskytovatele hypotéky nebude prověřovat, jaké jsou Vaše záznamy v registrech dlužníků, jaká je Vaše stávající finanční situace, jaké jsou Vaše dluhy u jiných společností apod. Zkrátka to, že jste v registru dlužníků a máte na sebe jiné úvěry, nebude nikoho zajímat.

Při zařizování hypotečního úvěru bez registru je důležité jen to, abyste měli nemovitost, kterou můžete oproti úvěru zastavit a také pravidelný finanční příjem (ze zaměstnání, podnikání apod.). Přitom není nutné, aby nemovitost byla psaná na Vaše jméno – může být např. rodinného příslušníka nebo známého.

Velkou výhodou hypotéky bez registru, kterou jistě oceníte, jsou podobně nízké úrokové sazby, jako mají klasické bankovní hypoteční úvěry. A to právě díky tomu, že je jištěna nemovitostí, nebankovní instituce má tak záruku oproti půjčce a nemusí si riziko hradit z vysokého úroku. Navíc i při hypotéce bez registru dokládáte svůj příjem, takže poskytovatel úvěru ví, že jej budete schopni splácet a protože Vám důvěřuje, může Vám poskytnout nižší úrok.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s