Srovnání hypoték – jak na něj?

Srovnání podmínek hypoték

Toto je při výběru hypotéky zcela zásadní krok, který byste neměli podcenit. Nejenže jednotlivé banky poskytují různé úrokové sazby, požadují ale také různě vysoké poplatky za zřízení hypotéky, různě drahé pojištění hypotéky a další parametry.

 

Existují tři způsoby, jak si nabídky bank porovnat:

Osobně – to je velmi zdlouhavý a neobjektivní způsob, protože nejenže si v každé bance budete muset domluvit schůzku, osobně se na pobočku dostavit a na všechny podmínky se zeptat, ale banka mnohdy nesděluje ty nejvýhodnější podmínky, které lze u hypotéky sjednat. Nechávají si vždy nějaká esa v rukávu.

Srovnání online

Toto je rychlá a snadná cesta, jakou si hypoteční úvěry jednotlivých bank porovnat. Můžete to udělat z pohodlí domova, použití srovnávače je zdarma a to klidně opakovaně. Stačí znát základní informace, jako kolik si chcete skrze hypoteční úvěr půjčit, za jak dlouho byste jej chtěli splatit a také, jak vysoké máte finanční rezervy.

Srovnávač hypoték (někdy také označovaný hypoteční kalkulačka) Vám pak spočítá, jak by vycházela měsíční splátka u jednotlivých bank a jaké jsou jejich další podmínky.

Hypoteční poradce

Spousta lidí se tomuto řešení brání pod dojmem, že vše zvládnou sami. Ano, zvládnete. Ale s hypotečním poradcem můžete získat v bance výhodnější podmínky, než byste si domluvili sami. Poradci totiž vědí, kam až banku mohou “dotlačit” a tak vyjednají podmínky, které Vám banka sama od sebe nenabídne.

Poradce Vám navíc sdělí i tipy, rady a postřehy ze své dlouhodobé praxe, na které byste přišli až sami třeba přes bolavou vlastní zkušenost. Navíc Vám poradce pomůže zařídit veškerou administrativu a schůzky spojené s vyřizováním hypotéky.

Schůzka s hypotečním poradcem je bezplatná, zabere jen málo času a nic za ni nedáte, ale může Vám ušetřit spoustu času, peněz a starostí.

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s