Refinancování – s poradcem, či bez?

Je vhodné se poradit?

Podobně jako zařizování hypotečního úvěru, i refinancování hypotéky je klíčové rozhodnutí, které Vás a potažmo celou rodinu ovlivní na zbytek života. Tento krok Vás může vyjít na hodně peněz, a nebo je naopak ušetřit. Je více než vhodné se poradit s odborníky, tedy hypotečními poradci, kteří jsou nezávislí (nikoli poradci z konkrétní banky či přátelé, kteří mají také hypotéku). Tito poradci řeší s klienty hypotéky a refinancování hypoték dennodenně, a mají tak přehled o veškerém dění na trhu s refinancováním hypotečních úvěrů. Podívají se na Vaši situaci individuálně a navrhnou to nejlepší řešení. Za zeptání či jednu schůzku nic nedáte, protože je bezplatná a zabere jen málo času, ale může ušetřit velkou sumu peněz.

Poradce ano, či ne?

Při sjednávání hypotéky je stejně jako při jejím refinancování jednoduché ztratit se v nabídce a podmínkách jednotlivých bank na trhu. Abyste si byli jistí, že jste pro sebe zvolili tu nejvýhodnější možnost refinancování hypotéky, doporučujeme se obrátit na nezávislého hypotečního poradce. Je to proto, že poradce se dobře orientuje na trhu s hypotékami a jejich refinancováním, zná různé kličky a ví, kam až banku může v oblasti různých výhod „dotlačit“. Můžete tak získat i výhody, které by Vám běžně banka sama od sebe nenabídla a o kterých možná ani nevíte, že lze zařídit. Spoluprací s hypotečním poradcem tak můžete získat například nulové poplatky bance za poskytnutí hypotéky, žádné poplatky či pokuty za předčasné splacení v době konce fixace hypotéky, vyjednání nejvýhodnějších podmínek refinancování hypotéky v bance za Vás, zajištění aktuálního odhadu vaší nemovitosti zdarma. Pomůže Vám také zpracovat veškerou administrativu, všechno Vám tak zabere méně času, starostí a hlavně spousta byrokracie.

Refinancování hypotéky a kalkulačka refinancování

Na internetu můžete najít nástroj, který se jmenuje kalkulačka hypotéky či kalkulátor hypotéky. Jde o online kalkulačku, díky které si můžete rychle spočítat parametry hypotéky po jejím refinancování (měsíční splátka, úroková sazba, doba fixace atd.). Stačí Vám zadat pouze základní údaje jako např. výše žádaného úvěru, celkovou dobu splácení hypotéky, fixační období a také aktuální hodnotu Vaší nemovitosti. Tuto online kalkulačku refinancování hypotéky můžete využít z pohodlí domova, což je velmi příjemné. Je zároveň zdarma, nezávislá a lze ji využívat opakovaně. Ovšem v případě, že chcete vědět, zda a jaké jsou ještě výhodnější podmínky, než online kalkulačka hypotéky nabízí, jaké by mohly být případné bonusy apod., doporučujeme kontaktovat hypotečního poradce, jak uvádíme výše.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s