Srovnání hypotečních úvěrů

Určitě už jste někdy uvažovali o tom, že byste si pořídili, odstěhovali se z podnájmu nebo dokonce od rodičů, a postavili se tak na vlastní nohy. Dříve bývaly úrokové sazby poměrně vysoké, v současné době jsou ale mnohem nižší (zatím!) – dokonce v letošním roce dosáhly svého historického minima. Nicméně rok 2017 přinesl do hypoték nový vítr, a to bohužel v negativním slova smyslu. Všichni, kdo si hypotéku nově vezme, do ní v začátku bude muset vložit velký obnos peněz z vlastních zdrojů.

Kdy žádat o hypoteční úvěr?

I tak – jestliže někdy žádat o hypotéku, pak je teď nejvhodnější doba. Úrokové sazby více než pravděpodobně v následujících letech rapidně vzrostou. Jak se v nabídkách hypotečních úvěrů všech českých bank orientovat? Důvěřujte nám, že nestačí dát na povídání kamarádů či doporučení rodiny, kteří také hypotéku čerpali. Každá situace a každý žadatel jsou jedineční, a stejně tak je k nim třeba přistupovat. Nabídky jednotlivých bank se liší v závislosti na mnoha faktorech a ty lze vždy povědět až po posouzení konkrétních informací.

Jak si vybrat hypotéku přímo na míru?

Nejlepším řešením je využít některou z hypotečních kalkulaček, popřípadě kontaktovat hypotečního poradce. Hypoteční kalkulačka Vám předvede srovnání hypoték jednotlivých bank, které jsou k mání na českém trhu. Můžete si tak detaily jednotlivých hypoték prostudovat. Podobně postupujte i v momentě, že hypoteční úvěr potřebujete refinancovat.

Typy hypoték

Na trhu existuje mnoho různých druhů hypoték – mezi ty nejvýznamnější typy patří účelová a neúčelová hypotéka. Účelová hypotéka je ta, která se váže ke jedné konkrétní nemovitosti. V případě, že zvolíte tuto hypotéku, nemovitost bude zároveň jejím jištěním ve výši své aktuální tržní hodnoty na základě odhadu nemovitosti provedené bankovním odhadcem. Vy pak musíte dodat či v průběhu čerpání postupně dodávat veškeré doklady vztahující se k financování či rekonstrukci dané nemovitosti. Peníze při čerpání účelové hypotéky nepřijdou na bankovní účet Vám, nýbrž je uvolňovaná postupně na účty např. stavebních firem na základě účtů za probíhající práce na nemovitosti, a nebo je zaslána na účet prodávajícím nemovitosti.

Neúčelová hypotéka, řečená americká hypotéka, může být použita na cokoli, její účel totiž bance nemusíte sdělovat. Právě kvůli chybějícímu účelu mají neúčelové hypotéky poměrně znatelně vyšší úrokové sazby. Jištěním pak bývá většinou nemovitost a to celá, tedy pokud si berete neúčelovou hypotéku v nižší hodnotě, než jakou má daná nemovitost, kterou hypotéku jistíte, při neschopnosti ji splácet, přijdete o celou nemovitost. Výhodou tohoto typu hypotéky je, že částku banka zašle na účet Vám a Vy ji tak můžete použít na cokoli.

Nevíte si rady, jaký hypoteční úvěr si vybrat? Máte dotazy spojené s pojištěním hypotéky či toho, co bude následovat, když hypoteční úvěr nebudete splácet? Obraťte se na nás, náš hypoteční poradce Vám bezplatně pomůže a společně najdete to nejlepší řešení pro svou situaci.

Porovnání refinancování hypotečních úvěrů

Porovnání jednotlivých nabídek refinancování hypotečních úvěrů probíhá velmi podobně jako srovnání samotných hypoték. Refinancování hypotéky se od zřízení nové hypotéky liší pouze tím, že není třeba mít v rezervě žádný větší finanční obnos. Prostě jen převedete hypotéku ze své banky do jiné s tím, že si u nové banky vyjednáte ještě lepší podmínky.

Pokud se chystáte svou stávající hypotéku refinancovat, projděte si současné nabídky hypotečních úvěrů na hypoteční kalkulačce online, či se rovnou spojte s hypotečním poradcem, jehož služby jsou bezplatné a nezávazné.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s