Refinancování hypotéky 2017

Co je refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky neboli refinancování hypotečního úvěru je ve skutečnosti splacení aktuálního závazku (tj. hypotečního úvěru), a to jinou bankou, než u které je v současnosti úvěr zřízen. V této „nové“ bance, která Váš hypoteční úvěr splatí, se ve stejné chvíli zřídí nová hypotéka, kterou dále budete platit. Tato nová hypotéka má často mnohem výhodnější podmínky, než měl starý hypoteční úvěr – ať už jde o výši měsíční splátky hypotéky, nižší úrokovou sazbu hypotéky, možnost zkrácení celkové doby splácení úvěru, mimořádných splátek zdarma a dalších výhod.

Proč refinancovat hypoteční úvěr?

Refinancování hypotečního je velmi důležitý úkon v celkové době jeho čerpání. Většina hypoték má na začátku jejich čerpání stanovenou dobu fixace úrokové sazby, nejčastěji jde o 3, 5, nebo 7 let. Po skončení této fixační doby banka u hypotéky stanoví úrokovou sazbu na aktuální hodnotu, už nenabízí žádné další výhody a měsíční splátka hypotéky se tak v drtivé většině případů zvýší. Refinancování hypotéky ale umožňuje snížit si měsíční splátku hypotéky, a také si snížit její úrokovou sazbu, takže v celkové době splácení uhradíte nižší částku. Zároveň lze také zajistit bezplatné mimořádné splátky či další výhody.

Kdy refinancovat hypotéku?

Nejlepší chvílí, kdy o refinancování začít uvažovat a prakticky jej řešit, je s dostatečným předstihem před skončením doby fixace aktuální hypotéky. Nejvhodnější „předstih“ je pak 3 a více měsíců – platí, že čím dříve, tím lépe. V některých případech lze totiž v nové bance zafixovat úrokovou sazbu pro refinancovanou hypotéku až na půl roku dopředu. V situaci, že refinancování hypotéky odložíte až na dobu ukončení fixace je zde riziko, že nebudete schopní nebo nestihnete vyjednat lepší podmínky u jiné banky.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s