Hypotéka na dům

Hypotéku na dům poskytuje každá banka v České republice. Nicméně to ještě neznamená, že ji může získat každý a že je to jednoduché. Naopak, v hypotečních úvěrech v roce 2017 je mnoho podstatných změn, které budou určující pro každého, kdo si teď chystá vzít hypotéku na dům či hypotéku na jinou nemovitost.

Banky vždy měly přísné podmínky pro posuzování žadatelů o hypotéku. Počínaje rokem 2017 se ale však ještě zpřísnily, jaké jsou novinky v hypotékách 2017 a proč ke změnám došlo, se dozvíte v článku zde.

Podmínky k získání hypotéky na dům 2017

Aby banka mohla posoudit, zda Vám hypotéku na dům schválí či ne, je potřeba jí předložit některé dokumenty, a to potvrzení o příjmech, ze kterých zjistí, zda budete schopni splácet měsíční splátku hypotéky, dále pak, zda jste zatíženi exekucí či jinými typy úvěrů a také se podívá na úvěrovou historii – tj. zda jste v minulosti úvěry např. u jiných bank měli, zda jste je spláceli a jejich průběh byl bezproblémový. Další požadovanou informací jsou údaje o nemovitosti, kterou byste hypotékou chtěli financovat – banku bude zajímat její hodnota podle jejího odhadce.

Hypotéka na dům 2017 a její výše

Jak vysokou hypotéku můžete získat v roce 2017? Díky změnám na přelomu roku již není možné získat 100% hypotéku, vždy tedy budete muset zaplatit nějaké peníze z vlastní kapsy. Kolik přesně to bude lze říct až na základě posouzení Vaší situace a dané nemovitosti.

První krok při hypotéce na dům

I když zatím nevíte, zda a jak vysokou hypotéku získáte, prvním krokem by vždy mělo být posouzení nabídek jednotlivých bank. To lze provést třemi způsoby:
1. oběhnout všechny banky osobně a zjistit si jejich podmínky sami, toto může být neobjektivní a zabere mnoho času
2. využít služeb hypotečního poradce, ten Vám nabídky bank porovná a doporučí vhodné řešení pro Vaši situaci
3. použít online srovnávač hypoték, který nabídky bank srovná online, rychle a bezplatně, vše můžete udělat ihned a z pohodlí domova

Je tedy na Vás, jakým způsobem budete při hypotéce na dům postupovat. Doporučujeme si vždy raději vše předem srovnat, porovnat a teprve na základě úplných a objektivních informací se rozhodnout.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s